Kontakt

Kansli

040-664 22 40

Gåvoinlämning

040-664 22 58

Secondhand

0733-16 00 30

Kontakt

Skåne Stadsmissions kansli

Amiralsgatan 20
211 55 Malmö

Även fakturaadress för organisationens alla fakturor

Telefontid : Mån-fre 08.00-16.00, lunchstängt 12.00-12.30
Växel: 040-664 22 40
info@skanestadsmission.se

DIREKTOR

Birthe Wallin
040 – 664 22 45, 0709-70 14 14
birthe.wallin@skanestadsmission.se

IT

Tomas Sehlstedt
0766 – 47 15 14
tomas.sehlstedt@skanestadsmission.se

Insamling och kommunikation

CHEF INSAMLING OCH KOMMUNIKATION

Cecilia Bruhn
040 – 685 03 08, 0766 – 47 15 09
cecilia.bruhn@skanestadsmission.se

KOMMUNIKATIONSANSVARIG

Alexandra Green Tetschet
0766 – 47 15 25
alexandra.greentetschet@skanestadsmission.se

ANSVARIG PRIVAT INSAMLING

Emilia Johansson
0766 – 47 15 16
emilia.johansson@skanestadsmission.se

ANSVARIG VOLONTÄRER OCH STUDIEBESÖK

Cecile Jacobs
040 – 664 22 42, 0766 – 47 15 03
cecile.jacobs@skanestadsmission.se

Gåvoinlämning och Handtaget

INLÄMNING AV MÖBLER, PRYLAR OCH KLÄDER

Måndag, onsdag, fredag kl 8-16
Tisdag och torsdag kl 8-18

Grönegatan 36, Malmö
040-664 22 58
inlamning@skanestadsmission.se

CHEF SOCIALA FÖRETAG

Annika Svensson Dalgren
Tel: 040-685 03 01
annika.svenssondalgren@skanestadsmission.se

ENHETSCHEF

Jenny Holmqvist
Tel: 0766-471533
jenny.holmqvist@skanestadsmission.se

Läs mer om Stadsmissionens gåvoinlämning.

Restaurang och catering

Måndag-söndag kl 8.00-15.30

Malmgatan 14, Malmö
040 – 664 22 50
restaurang@skanestadsmission.se

För mer information om Stadsmissionens restaurang och catering, läs här.

TF ENHETSCHEF

Erik Grenbo

040 – 664 22 50

Stadsmissionens Secondhand

Tisdag – fredag kl 10-18
Lördag kl 11-15

Ö. Förstadsgatan 8, Malmö (Värnhem)
040-12 08 40

Claesgatan 8, Malmö (Möllan)
040-685 03 00

St Kvarngatan 51 a, Malmö (Caroli)
040-685 03 10

Mobilia, Centrumhuset plan 2, Malmö (alla dagar kl 10-20)
0766-471515

Läs mer om Stadsmissionens Secondhand.

tf ENHETSCHEF
Alireza Mobasheri
0733 – 16 00 30
alireza.mobasheri@skanestadsmission.se

Oblatbageriet

Ring eller maila in din beställning!

040 – 664 22 58

oblat@skanestadsmission.se

För mer information om Oblatbageriet, läs här

Malmö

Socialchef
Marie Hendra
0766- 47 15 34
marie.hendra@skanestadsmission.se

Enhetschef Café David, Nattjour
Matilda Jägerdén
040 – 664 22 46
matilda.jagerden@skanestadsmission.se

Kurator Café David
Ann Kjellander
040 – 664 22 48
ann.kjellander@skanestadsmission.se

Nattjouren
040 – 662 22 53

Café David
040 – 664 22 52

Enhetschef Stadsmissionens Trygga boenden
Anna Frida Erikson
0729 – 63 74 33
annafrida.erikson@skanestadsmission.se

Enhetschef Unga Forum, Crossroads
Liv Palm
0768 – 98 48 94
liv.palm@skanestadsmission.se

Chef Stadsmissionshälsan
Ann Norén
040 – 685 03 04, 0732 – 54 21 91
ann.noren@skanestadsmission.se

Sjuksköterska
040 – 664 22 51

Kristianstad

Socialchef
Marie Hendra
0766 – 47 15 34
marie.hendra@skanestadsmission.se

Enhetschef Café David, Nattjouren
Sara Larsson
0766 – 47 15 29
sara.larsson@skanestadsmission.se

Café David
0766 – 47 15 21
Kurator: 0732 – 32 91 86

Nattjouren
044 – 10 12 46

Chef Stadsmissionshälsan
Ann Norén
040 – 685 03 04, 0732 – 54 21 91
ann.noren@skanestadsmission.se

Sjuksköterska
0708 – 93 03 71

Helsingborg

Chef Stadsmissionshälsan
Ann Norén
040 – 685 03 04, 0732 – 54 21 91
ann.noren@skanestadsmission.se

Sjuksköterska
0733 – 16 01 70
040 – 664 22 56

VILL DU GE EN GÅVA?

Gå till vår gåvoshop för att se hur du kan hjälpa till

90-KONTO

Gåvobankgiro: 900-3252

SWISH

123 900 3252

MÅNADSGIVARE

BLI FRUKOSTFADDER

Bjud på en frukost via din mobil. Sms:a frukost till 72980 och ge 50kr/månad.