Kontakt

Kansli

040-664 22 40

Gåvoinlämning

040-664 22 58

Kontakt

Skåne Stadsmissions kansli

Korsgatan 14
211 32 Malmö

Även fakturaadress för organisationens alla fakturor.
Fakturor skickas till faktura@skanestadsmission.se

Växel: 040 – 664 22 40
Telefontid : Mån-fre 08.00-16.00 (lunchstängt 12.00-12.30)
info@skanestadsmission.se

DIREKTOR

Birthe Wallin
040 – 664 22 45, 070 – 970 14 14
birthe.wallin@skanestadsmission.se

TF DIREKTOR

Marie Hendra
076 – 647 15 34
marie.hendra@skanestadsmission.se

CHEF HR, ADMINISTRATION, IT & EKONOMI

Martina Wickström
076 – 647 15 20
martina.wickstrom@skanestadsmission.se

EKONOMICHEF

Jan Carlsson
076 – 647 15 24
jan.carlsson@skanestadsmission.se

IT

Tomas Sehlstedt
076 – 647 15 14
tomas.sehlstedt@skanestadsmission.se

Insamling och kommunikation

CHEF INSAMLING OCH KOMMUNIKATION

Pernilla Jonsson
076 – 647 15 09
pernilla.jonsson@skanestadsmission.se

ANSVARIG PRIVAT INSAMLING

Emilia Johansson
076 – 647 15 16
emilia.johansson@skanestadsmission.se

Gåvoinlämning och Handtaget

INLÄMNING AV MÖBLER, PRYLAR OCH KLÄDER

Måndag, onsdag, fredag kl 8.00 – 16.00
Tisdag och torsdag kl 8.00 – 18.00

Grönegatan 36, Malmö
040 – 664 22 58
inlamning@skanestadsmission.se

PROJEKTLEDARE GÅVOMOTTAGNINGEN

Alireza Mobasheri

Tel: 0766 – 471530
alireza.mobasheri@skanestadsmission.se

Läs mer om Stadsmissionens gåvoinlämning.

Restaurang och catering

Måndag-söndag kl 8.00-15.30

Malmgatan 14, Malmö
040 – 664 22 50
restaurang@skanestadsmission.se

För mer information om Stadsmissionens restaurang och catering, läs här.

Köksansvarig chef
Christian Enehov
073 – 9429182

Stadsmissionens Secondhand

Ö. Förstadsgatan 25, Malmö (Värnhem)
Måndag – Fredag kl 10-18
Lördag kl 11-15
040-12 08 40

St Kvarngatan 51 a, Malmö (Caroli)
Måndag – Fredag 10-17
040-685 03 10

Mobilia, Centrumhuset plan 2, Malmö
Måndag – Fredag kl 10-20
Lördag – Sändag kl 10-18
0766-471515

Läs mer om Stadsmissionens Secondhand.

Oblatbageriet

Ring eller maila in din beställning!

040 – 664 22 58

oblat@skanestadsmission.se

För mer information om oblatbageriet, läs här

Malmö

Socialchef
Marie Hendra
0766- 47 15 34
marie.hendra@skanestadsmission.se

Enhetschef Café David, Nattjour
Matilda Jägerdén
040 – 664 22 46
matilda.jagerden@skanestadsmission.se

Kurator Café David
Ann Kjellander
040 – 664 22 48
ann.kjellander@skanestadsmission.se

Nattjouren
040 – 664 22 53 (kl 18.00 – 10.00)

Café David
040 – 664 22 52

Enhetschef Stadsmissionens Trygga boenden
Anna Frida Erikson
0729 – 63 74 33
annafrida.erikson@skanestadsmission.se

Enhetschef Unga Forum, Crossroads
Liv Palm
0768 – 98 48 94
liv.palm@skanestadsmission.se

Chef Stadsmissionshälsan
Ann Norén
040 – 685 03 04, 0732 – 54 21 91
ann.noren@skanestadsmission.se

Sjuksköterska
040 – 664 22 51

Kristianstad

Socialchef
Marie Hendra
0766 – 47 15 34
marie.hendra@skanestadsmission.se

Enhetschef Café David, Nattjouren
Sara Larsson
0766 – 47 15 29
sara.larsson@skanestadsmission.se

Café David
0766 – 47 15 21
Kurator: 0732 – 32 91 86

Nattjouren
044 – 10 12 46

Chef Stadsmissionshälsan
Ann Norén
040 – 685 03 04, 0732 – 54 21 91
ann.noren@skanestadsmission.se

Sjuksköterska
0708 – 93 03 71

Helsingborg

Chef Stadsmissionshälsan
Ann Norén
040 – 685 03 04, 0732 – 54 21 91
ann.noren@skanestadsmission.se

Sjuksköterska
0733 – 16 01 70
040 – 664 22 56

Vill du swisha en Gåva?

Swisha till 900 3252. Tack!

Hitta dina presenter i vår gåvoshop!

Till vår gåvoshop

MÅNADSGIVARE